Vystavovatelia

Zoznam vystavovateľov: Podporujeme lokálnych pestovateľov a výrobcov.

Som Minimalistka – Andrea Richardson je spisovateľka, cestovateľka, manželka, matka dvoch malých detí, a je Minimalistka. Je autorkou knihy ,,Minimalistický domov – Prestaň upratovať a začni žiť.“

 

Z&V s.r.o. – PhDr., Mgr. Petrou Vadovičovou PhD., autorka a odborná garantka projektu „Zdravýživka pre všetkých“. Zdravýživka, je bábková postavička, ktorá učí deti k správnym stravovacím návykom v školských zariadeniach. Doteraz edukovala viac ako 12 000 deti a ich rodičov po Slovensku.  V roku 2016 začala spolupracovať s  Human Health Institute  v rámci projektu Zdravý predškolák a jeho rodina, pod ktorý prevzalo záštitu aj Ministerstvo zdravotníctva SR i Kancelária WHO na Slovensku.

 

Veronika Repková – Projekt Herbárium vznikol v roku 2012 ako osobná potreba navrátiť telu späť schopnosť samoliečby s podporou bylinných pomocníkov a zároveň nezasahovať do vývoja imunity dieťaťa chemickou cestou. Po 5-tich rokoch intenzívnej práce, štúdiu a testovaniu účinkov rastlín, poznávaní prírody i reakcií tela, ju priviedli kroky k spolupráci s firmou Herbarius, vďaka ktorej pomaly otvára dvere širšej verejnosti a rozširuje rady certifikovaných bylinných tinktúr a sirupov liekopisnej kvality o čisto prírodné bylinné liečivé maste, krémy a oleje, takmer z 90% organickej kvality.

 

Čo jedia zdravé deti – ,,Najväčšie šťastie každej rodiny je zdravé dieťa” Ing. SILVIA KUZMOVÁ ,,Deti sú ako rastlinky. Ak chceme, aby boli zdravé, silné a krásne rástli, musíme sa o ne starať s láskou a dodať im tú správnu výživu od prvých momentov ich vývoja.“
Osvetový projekt vznikol v roku 2014 a jeho hlavným cieľom je osveta na poli kvalitnej výživy detí. V súčasnosti realizujeme prednášky na rôzne témy vo všetkých regiónoch Slovenska, venujeme sa individuálnym konzultáciám a edukácii detí ako aj predškolských zariadení. Spolupracujeme s 22 škôlkami a jaslami, kde dodávame nami zostavené denné menu.


VÍNO NATURAL Domin & Kušický s.r.o. – Diana Kušická
„Keď vinárstvo, tak ekologické…“ Treba hovoriť o pôde, o mieste, o tom, ako je odroda len kľúčom, ktorý otvára terroir, o jednotlivých polohách a ich špecifických podmienkach. Víno ako také by malo zvýrazňovať miesto pôvodu.


Maja Planet vás pozýva na výlet okolo Sveta. Sveta, v ktorom ľudia chránia prírodu a jednorazové obaly sú nahradené šikovnými eco wrapmi.


ekonetka.sk je rodinný projekt pre každú ekologickú a bezodpadovú – zero waste – domácnosť. Všetky ponúkané produkty na ekonetke sú testované, používané a obľúbené v našej domácnosti. Ponúkame Vám len to, čomu sami veríme.

Dobrotéka .. – príroda k Vám. Každý z nás denne čelí rôznym situáciám. Nie vždy je naše správanie, postoj, reakcie na ne a naše vnútorné spracúvanie také aké by sme si predstavovali. Pomáhajú nám v tom aj naše každodenné vedomé rozhodovania. Jedným z nich je aj ten správny výber a blízskosť k prírode.

 


Mesačnica – Prostredníctvom projektu Mesačnica chceme na Slovensku spopularizovať zdravšie a ekologickejšie menštruačné pomôcky. Začíname práve s menštruačným kalíškom, ktorý sa pre nás osobne stal revolučným. Okrem informačno-predajnej web stránky plánujeme workshopy, prednášky a tématické eventy. Naším cieľom je otváranie dialógu o udržateľnosti a znižovaní odpadu v súvislosti s problematikou ženskej intímnej hygieny. Našou víziou je svet, ktorý prispieva k návratu prirodzenejšieho cyklu a harmónii medzi ženou a Zemou.

 

Spiceship Roastery – Maťo, Miro a Miška. To sme my. Myšlienka založiť si vlastnú pražiareň sa zrodila už začiatkom leta v roku 2017. Už dlhšie nás vtedy fascinoval rozmanitý svet výberovej kávy a túžili sme sa stať jeho súčasťou. Chceli sme sa podieľať na rozvoji kávovej kultúry, prispievať do nej a produkovať vysoko kvalitné produkty. Tento sen sa časom pretavil do skutočnosti a vďaka tomu si dnes môžete vychutnať výberovú kávu aj od nás.

Kukkonia – V značke Kukkonia sa spája domáci pôvod s kvalitou.

Kukkonia je značkou prémiových potravinárskych produktov, vyrábaných z kvalitných surovín podľa tradičných postupov, avšak s prvkami moderného dizajnu na obaloch. Kukónia prináša do vašej domácnosti kvalitné a zdravé produkty.

Myšlienka spoločnosti je vložená do jej symbolov. Sú nimi lekno symbolizujúce život, čistotu, kreativitu, prírodu a zlatovlasá lesná víla, menom Víla Helena.

Life Care má zastúpenie  v celej Európe a bola založená r. 2005 v Temesvári /Timisoara. Produkty z portfólia Life Care sú prírodné, vegánske a BIO, vyvinuté poprednými výrobcami BIO kozmetiky , výživových doplnkov a čistiacich prostriedkov na svete. Ich kvalita je certifikovaná nezávislými medzinárodne uznávanými certifikačnými orgánmi, ako sú ECOCERT alebo BDIH.

Priatelia Zeme – SPZ pôsobia od roku 1996 ako neziskové občianske združenie, chrániace životné prostredie, prírodu na Slovensku, aj v európskom kontexte.

Zameriavajú sa na 2 témy: minimalizáciu znečisťovania prostredia odpadmi a toxickými látkami. Okrajovo sa venujú aj podpore udržateľných riešení ďalších ekologických problémov a ich ekonomickým a sociálnym súvislostiam.

 

DAXEN SLOVAKIA s.r.o. Po viac ako 20 rokoch pozorného výskumu a vedeckých analýz, Dato’ Dr. Lim objavil špecifické výhody huby Ganoderma alebo Lingzhi a príslušné účinky na ľudský organizmus.

 


Spoločnosť Flavonmax – vyrába aj distribuuje špeciálne výživové doplnky na zlepšenie kvality života.

Väčšina rastlín ktoré sa spracúvajú, sú známe z ľudového liečiteľstva. Flavonové produkty presne na to boli vyvinuté, aby náš organizmus celoročne dostal vitamíny, minerálky, stopové látky, flavonoidy, antioxidanty z prírodných zdrojov. Počas štrnásť rokov naše produkty sa dostali do 35 krajín sveta a majú viac ako 450 tisíc spokojných zákazníkov.


… Z LESA … – zachytáva prírodu v jej dokonalosti a tajomnosti v šperkoch. Sú to šperky zalievané do živice a každý kúsok je svojím spôsobom originál. Môžete tak darovať napríklad kvet, ktorý nikdy nezvädne, či nosiť pri sebe kúsok lesa v podobe machu či lišajníku.

 

VermiGo – VermiGo transformuje váš organický odpad na živiny bohatý vermikompost a čaj. Na rozdiel od tradičných vermikompostérov VermiGo umožňuje pestovať bylinky, drobné ovocie, zeleninu alebo ozdobné rastliny priamo v zabudovaných vertikálnych záhradných postieľkach. Koreňové rastliny majú prístup k organickým živinám z vermikompostu, ktorý podporuje zdravie rastlín a ich rast.

 

Harmonizuj

191 total views, 1 views today