Ukážme deťom ako ŽiťVedomo

Ukážme deťom ako ŽiťVedomo

Možno patríte k tým, ktorí by sa radi zúčastnili Konferencie ŽiťVedomo, ale máte malé deti a neviete kde ich nechať.

Organizátori konferencie mysleli aj na mladé rodinky a vďaka pedagógom a študentom pripravili plnohodnotný program aj pre najmenších účastníkov konferencie. Čítajte ďalej a nechajte sa presvedčiť, že prvá interaktívna konferencia svojho druhu na Slovenku – ŽiťVedomo, myslela naozaj na celú rodinu.

Do krajiny na sútoku Váhu a Dunaja, krajiny lužných lesov, nížin a polí, prichádzajú Lesanka a Vedecký tím Rozmarínky. Spolu s deťmi sa vydajú na štyri misie a ukážu im krásy prírody, jej dôležitosť a spôsoby ochrany, ale aj princípy zdravého životného štýlu k vyváženej osobnosti v spojitosti s okolitým svetom.

Počas Misie Zem sa deti premenia na bádateľov a na stanovištiach budú spoznávať pôdu, vodu a vzduch. Okrem iného sa tak dozvedia, prečo je pôda dôležitá a prečo je pre ňu potrebná dážďovka, prečo sú rastliny nenahraditeľné. Vyskúšajú si pokusy s vodou, pomocou ktorých zistia, ako ňou šetriť, ako vodu vyčistiť, ako vzniká rieka, ako funguje kolobeh vody v prírode a vyskúšajú si, že voda môže slúžiť aj ako hudobný nástroj. Zasadia si semienka, a navštívia interaktívnu výstavu v múzeu – Kolmý riečny breh. A ešte niečo. Po absolvovaní tejto misie, určite budú vaše deti ochotné kedykoľvek uprednostniť bicykel či kolobežku pred autom.

V druhej misii – Misia ja a moje zdravie, sa k Lesanke a Vedeckému tímu pridá Zdravýživka so svojím divadelným predstavením o zdravom stravovaní. Zapojením chuťových a čuchových buniek budú deti spoznávať ovocie i zeleninu, rôzne bylinky a ich účinky. Prichystajú si zdravú nátierku, oboznámia sa s fungovaním tráviacej sústavy a zacvičia si jogu. Osobná hygiena neodmysliteľne patrí k zdravému životnému štýlu. O to viac, ak je táto forma starostlivosti realizovaná prostredníctvom prípravkov šetrných k zdraviu a k prírode. Preto sa deti naučia, ako si vyrobiť vlastné mydlo a zubnú pastu, dôkladne umyť ruky či zúbky.

Deti si počas dňa vyrobia aj vlastný ďalekohľad a zápisník, aby mohli vyraziť na Misiu Expedícia. Tá bude prebiehať v parku, preto nezabudnite deťom pribaliť teplejšie oblečenie a nepremokavú obuv. Deti sa zahrajú ekohry, budú spoznávať dreviny, pozorovať vtáčiky a dokonca im vyrobia aj kŕmitko.

Zem bez odpadu. Nereálne? Dozvieme sa na poslednej misii. S Lesankou si deti overia, či dokážu správne triediť odpad, povedia si čo robiť, aby ten odpad nevznikal, zhotovia si medailónky z vlastnoručne vyrobeného papiera a tvoriť sa bude aj z rôzneho odpadového a prírodného materiálu v hesle ,,zo starého nové“.

Na vaše deti sa teší Lesanka, Vedecký tím Rozmarínky, dobrovoľníci, Zdravýživka a Inštitút pre ľudské zdravie HHI.

Všetci s jedným cieľom – ŽIŤVEDOMO

Do skorého videnia.